Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z IX Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich o Puchar Żołnierzy Wyklętych.

IX Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie o Puchar Żołnierzy Wyklętych za nami.

22 lutego 2020 już po raz dziewiąty Klub Strzelecki Snajper wraz z Towarzystwem Gimnastycznym Sokół w Lublinie zorganizowało Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie o Puchar Żołnierzy Wyklętych, od kilku lat współorganizatorem przedsięwzięcia jest Grupa Rekonstrukcji Historycznej im. 1 Pułku Legii Nadwiślańskiej Narodowych Sił Zbrojnych. Od 2012 roku zawody są imprezą towarzyszącą obchodom Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W tegorocznych zawodach wzięło udział ponad 70 zawodników startujących w następujących konkurencjach: pistolet sportowy, karabin sportowy, pistolet pneumatyczny i karabin pneumatyczny.
W obu konkurencjach pistoletowych zwyciężył Krzysztof Kozłowski reprezentujący kozienicki Miejsko-Gminny Klub Sportów Obronnych „HAMER”. Odpowiednio drugie miejsce w konkurencji pistolet pneumatyczny zajął Zbigniew Szkoda z Spartakusa Lublin, na najniższym stopniu podium w tej konkurencji stanął Maciej Karaś zawodnik gospodarza zawodów czyli KS Snajper Lublin. W konkurencji pistolet sportowy drugie miejsce zajęła Andżelika Bożyk z GKS Gliwice, a trzecie miejsce podobnie jak w pistolecie sportowym zając Maciej Karaś.
W konkurencjach karabinowych prym wiedli zawodnicy Dragona Chełm, i tak zwycięzcą w konkurencji karabin pneumatyczny został Damian Siedlecki, a drugie miejsce zajął Miłosz Drozda, w konkurencji karabin sportowy chełmscy strzelcy zamienili się miejscami. Trzecie miejsce w obu konkurencjach karabinowych zajęła Aneta Kacperek, zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego działającego przy Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Pionkach.

Tegoroczna edycja Ogólnopolskich Zawodów Strzelecki o Puchar Żołnierzy Wyklętych odbyła się dzięki wsparciu lubelskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej, Fundacji Niepodległości, posłów na Sejm RP będących jednocześnie członkami TG Sokół w Lublinie, czyli Przemysława Czarnka i Tomasza Rzymkowskiego, organizację zawodów już po raz dziewiąty wsparł prof. Piotr Pogonowski.